Jedni to święto kochają, inni – nienawidzą. Mowa oczywiście o Halloween – święcie obchodzonym 31 października, kiedy to, według niektórych wierzeń, np. starożytnych Celtów, na ziemię przybywają duchy zmarłych i szukają schronienia w domach żyjących ludzi. To również noc, podczas której odbywają się sabaty czarownic. 

A dla wielu współczesnych młodych ludzi to po prostu czas dobrej zabawy, pretekst do zorganizowania imprezy tematycznej czy też… filmowego maratonu. Dla tych, co się lubią bać, mam dziś zestawienie 10 filmów, które warto obejrzeć w Halloween.

Gnijąca Panna Młoda

Victor przypadkiem oświadcza się nieżyjącej dziewczynie. Nieboszczka zabiera młodzieńca ze sobą do świata zmarłych, by go poślubić.

Miasteczko Halloween

Dyniowy Król, znudzony rutyną obchodów Halloween, postanawia porwać Świętego Mikołaja i zająć jego miejsce.

Coco

Dwunastoletni meksykański chłopiec imieniem Miguel usiłuje zgłębić tajemnice rodzinnej legendy.

Rodzina Addamsów

Addamsowie nie są zwykłą rodziną. Wiele rzeczy, które uważają za normalne, dla innych ludzi są przerażające. Głowa rodziny – Gomez Addams jest strasznie bogatym człowiekiem. Jest w stanie spełnić każdą zachciankę swojej żony: uprawianie trujących roślin, czy romantyczna kolacja przy świecach na cmentarzu. Ludzie odwiedzający dom Addamsów są zwykle przerażeni widokiem lokaja Lurcha (który ma jedynie 7 stóp wysokości) lub pomocnej Rączki (która jest prawdziwą ręką tyle, że bez ciała).

Winchester. Dom duchów

Ekscentryczna kobieta wierzy, że jest nawiedzana przez duchy zmarłych, zabitych przez powtarzalny karabin Winchester.

Nawiedzony dom na Wzgórzu

Rodzina zmaga się z upiornymi wspomnieniami o swoim starym domu i wydarzeniach, które zmusiły ją do jego opuszczenia.

Egzorcyzmy Emily Rose

Emily zostaje opętana przez demony. W trakcie egzorcyzmów umiera, a ksiądz, który je odprawiał, zostaje oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci.

Dracula (1992)

Rumuński książę, a w rzeczywistości wampir Vlad Dracula wyjeżdża do Londynu, gdzie mieszka kobieta przypominająca mu jego tragicznie utraconą ukochaną.

Dziecko Rosemary

Ciężarna Rosemary Woodhouse podejrzewa, że jej sąsiedzi należą do sekty, której celem jest złożenie szatanowi w ofierze nowo narodzonego dziecka.

To

Dzieci z małego miasteczka terroryzuje tajemnicza istota przybierająca postać klauna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *