Rozpoczął się grudzień – najbardziej magiczny miesiąc w roku, pełen magii i uroku. A wszystko za sprawą najpiękniejszych świąt – świąt Bożego Narodzenia, kiedy wszyscy jesteśmy dla siebie milsi, spędzamy więcej czasu z bliskimi i chcemy otaczać się ciepłem i miłością. A nie od dziś wiadomo, że nic tak nie wprowadza w świąteczny klimat jak… świąteczne komedie romantyczne. Zapraszam Was serdecznie na moje subiektywne zestawie 20 najlepszych filmów na Boże Narodzenie. 

 

Randki od święta

Dwoje singli postanawia sobie wzajemnie przez rok towarzyszyć podczas świątecznych spotkań z rodzinami. Co z tego wyniknie? Mnóstwo nieporozumień i śmiechu. A w tle biały puch i magiczny świąteczny klimat 🙂

 

Prezenty z nieba

Podczas prac służących zamknięciu tropikalnej bazy lotniczej i zakończeniu świątecznej tradycji pryncypialna asystentka kongresmenki zakochuje się w dowódcy jednostki. To będą niezapomniane święta. 

 

Christmas made to order

Architekt Steven zatrudnia świąteczną specjalistkę, aby pomogła mu zorganizować idealną wigilię. Ma nadzieję na poprawę rodzinnych relacji. Czy jego plan się powiedzie? To niezwykle ciepły i zabawny film, idealnie komponuje się z dużym kubkiem gorącej czekolady 😉
 
 
 

Christmas Wonderland

Kuratorka galerii ponownie odkrywa swoją pasję do sztuki (i nie tylko), gdy przyjeżdża do rodzinnego miasta na święta i spotyka dawną miłość z liceum. Czy naprawdę nie można wejść dwa razy do tej samej rzeki? Co wyniknie ze spotkania w świątecznej atmosferze? Musicie się o tym przekonać. 
 
 
 

Świąteczny spadek

By odziedziczyć spadek i przejąć rodzinną firmę Ellen musi osobiście dostarczyć przesyłkę do swojego rodzinnego miasta. Jak poradzi sobie rozpieszczona dziedziczka fortuny, gdy zostanie zdana na siebie, ze studolarówką w kieszeni? 
 
 

Święta z widokiem

Menadżerka restauracji w kurorcie narciarskim nie może się pozbierać po wcześniejszej porażce. Jej świat do góry nogami wywraca pewien tajemniczy kucharz. Czy i tym razem okaże się, że przez żołądek do serca?
 
 

Świąteczny rycerz

Średniowieczny rycerz trafia do czasów współczesnych i zakochuje się w nauczycielce. Czy taka miłość ma rację bytu? Czy rycerz dostosuje się do realiów współczesnego świata? To film pokazujący, że dla prawdziwej miłości nie ma rzeczy niemożliwych 🙂

 

Zamiana z księżniczką część pierwsza i druga

Zwyczajna cukiernik z Chicago i przyszła księżniczka, które wyglądają jak bliźniaczki, postanawiają przed świętami zamienić się życiami. Każda z nich odnajdzie swoją miłość, ale czy po powrocie do swoich światów będą umiały nadal ją pielęgnować?

Zbliżają się święta i koronacja, a Margaret przeżywa kryzys w związku. Jej dublerka Stacy musi wkroczyć do akcji, zanim kolejny sobowtór zrujnuje ich plany. 

 

Kalendarz świąteczny

Utalentowana, ale sfrustrowana fotografka dostaje w prezencie świąteczny kalendarz, który zdaje się przepowiadać przyszłość. Kobieta długo nie może uwierzyć w magię świąt, ale czuwa nad nią jej osobisty Anioł Stróż i sprawi, że będą to dla niej niezapomniane święta.

Planeta singli 2

Związek Ani i Tomka przeżywa kryzys, bo oboje mają względem siebie inne zamiary. Tymczasem na horyzoncie pojawia się zakochany w dziewczynie milioner. Wigilia to czas cudów, nie tylko w programie telewizyjnym. W Polsce dawno nie było tak dobrej komedii! Musicie to zobaczyć. Będziecie płakać ze śmiechu i wzruszać się razem z bohaterami. 

Ekspres polarny

Chłopiec powątpiewający w magię Świąt Bożego Narodzenia zostaje pasażerem pociągu zmierzającego na biegun północny do siedziby Świętego Mikołaja. Przeżyje pełną przygód podróż i poczuje magię świąt.

Cztery gwiazdki

Para usiłuje odwiedzić każdego z czwórki swoich rozwiedzionych rodziców w dzień Bożego Narodzenia. Jeśli myślicie, że święta z teściami to horror, pomnóżcie go sobie razy cztery… 

Holiday

Dwie nieznające się kobiety, aby uciec od problemów, postanawiają na święta zamienić się domami. Iris przeprowadza się do słonecznego Los Angeles, a Amanda wyjeżdża na zaśnieżoną angielską wieś. Nie przypuszczają, jak jedna spontaniczna decyzja na zawsze odmieni życie każdej z nich. Ten film mogę oglądać wiele razy i nigdy mi się nie nudzi. 
 

A wish for Christmas

Szef uległej Sary kradnie jej pomysł dotyczący zorganizowania świątecznej inicjatywy. Kobieta prosi Mikołaja o odwagę, co w magiczny sposób się spełnia. Sara nauczy się walczyć o swoje, a świat wokół niej stanie się piękniejszy. 
 

Wigilijne wesele

Świat pewnej konsultantki ślubnej zostaje wywrócony do góry nogami, gdy przystojny prywatny detektyw zaczyna jej przeszkadzać w realizacji wielkiego projektu. Film ze śniegiem, choinką i ślubnymi przygotowaniami? Miks idealny!
 
 
 

Listy do M

 
Pięć kobiet i pięciu mężczyzn odkrywa miłość w czasie świąt Bożego Narodzenia. Kultowe już Listy do M (wszystkie 3 części) pokazują, że Boże Narodzenie można obchodzić na wiele sposobów i nie musi być idealne, by stało się niezapomniane.

12 świątecznych randek

Jeśli myśleliście kiedyś, że nie ma nic gorszego niż przeżywanie w kółko tego samego dnia to… mieliście rację. A co jeśli jednak ma to głębszy sens i sprawi, że dzięki temu dostrzeżecie, co jest naprawdę ważne? Któż by nie chciał dostać czasem od losu drugiej szansy…

Miasteczko Halloween

Dyniowy Król, znudzony rutyną obchodów Halloween, postanawia porwać Świętego Mikołaja i zająć jego miejsce. To jedyna pozycja w tym rankingu, traktująca o dość upiornych świętach. Dla wielbicieli Tima Burtona. 

Opowieść wigilijna

Scrooge zostaje nawiedzony przez trzy duchy, które pomogą mu w staniu się lepszym człowiekiem. Film pokazujący, co jest w życiu naprawdę ważne – nie nasz majątek, lecz to, co mamy w sercach i jakimi jesteśmy ludźmi. 

Kevin sam w domu

Przez świąteczny pośpiech ośmioletni Kevin zostaje sam w domu na Boże Narodzenie. To, co początkowo jawi mu się jako spełnienie największych marzeń, szybko okazuje się wielkim koszmarem. Nie ma świąt bez Kevina 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *