Lato to idealny czas na podróże małe i duże. Jeśli jednak nie możemy z jakiegoś powodu fizycznie zwiedzać świata, to na szczęście mamy jeszcze literaturę. Dzięki książkom możemy podróżować bez wychodzenia z domu i bez wydawania pieniędzy. Dzięki najnowszej antologii od Wydawnictwa Pascal oraz 6 polskich pisarek współczesnych – Liliany Fabisińskiej, Magdaleny Majcher, Joanny Szarańskiej, Nataszy Sochy, Edyty Świętek i Magdaleny Wali. Czułe podróże to 6 opowiadań o miłości, które przypominają nam, że każda chwila może być magiczna. Zimową porą marzyłam po cichu o kolejnej wspólnej książce tych pisarek i w końcu się doczekałam. 

– Przepraszam – powiedział po raz kolejny, ale słowa nie miały mocy zmieniania świata. Świat zmieniały czyny. 

Czułe podróże

 W najnowszej antologii wydawnictwa Pascal gorący hiszpańskie wybrzeże, tajemnicze groty na greckiej wyspie, porośnięte gajami oliwnymi wzgórza Toskanii, drewniane wille w cichej Lanckoronie, barwna Wenecja i zamki Rumunii stają się tłem dla romantycznych historii. Każde opowiadanie i każda wakacyjna destynacja stanowią odrębną historię opowiadającą o problemach innej pary lub bohaterki. Jedni wyjeżdżają, by spróbować uratować rozpadający się związek, inni chcą nadać życiu nowy kierunek, spróbować czegoś nowego. Bohaterowie na własnej skórze przekonają się, że z dala od domu wszystko może się zdarzyć, a miłość potrafi przyjść w najmniej oczekiwanym momencie. 

Wakacyjna antologia

Poczytne polskie pisarki połączyły siły i oddały do rąk czytelników książkę niezwykłą. Pełną otuchy, wakacyjnego słońca i nadziei na to, że w końcu zza chmur zaświeci dla nas słońce. Każde opowiadanie dotyka innych problemów, ale tym, co je łączy i spina w klamrę kompozycyjną, są uczucia. Jedne są bardziej melancholijne, inne bardziej żywiołowe, w każdym jednak można wyczytać, że najważniejsza w życiu jest miłość. Opowiadania wchodzące w skład antologii Czułe podróże: Grota z widokiem, Podróż ostatniej szansy, W kolorze Sieny, Aleja Cichych Szeptów, Na przekór lękom, Dracula w kąpielówkach.

Główne bohaterki to kobiety takie jak my. Czytelniczki mogą przejrzeć się w ich problemach jak w lustrze. Każda z nich jest inna. Są w różnym wieku, mają inny status społeczny i życiowe doświadczenie, każda z nich popełnia błędy i ponosi ich konsekwencje.  Antologia Czułe podróże jest słodko-gorzka tak samo jak życie każdej z nas. To jest jej największy atut.

Kiedy ktoś uzmysłowi ci, że za mało rozglądasz się wokół siebie i nie zwracasz uwagi na znaki, nagle okazuje się, że ma rację. 

Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Pascal.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *