Czytelnicze podsumowanie lipca 2021

Kochani, w czerwcu niestety się nie pojawiło, ale nadrabiam zaległości i zapraszam Was na zestawienie TOP 3 – trzech książek w danym miesiącu, które szczególnie zapadły mi w pamięć i sprawiły, że czytelnicze serduszko zabiło szybciej.  Zobaczcie moją lipcową topkę – znalazły się w niej same perełki.

 

Miejsce 3.

Infolinia złudzeń – Ewa Zdunek

Weronika Ptak jest przykładną pracownicą jednego z banków. Etat w stabilnej firmie jest dla niej jak wygrana na loterii. Co prawda zaczyna od „słuchawki”, czyli infolinii, ale wierzy, że jeśli tylko będzie wyrabiać normę i osiągać cele, przełożeni ją zobaczą i docenią. Marzy o awansie, który miałby stanowić przepustkę do prawdziwej kariery i nowy start. Tymczasem jej rzeczywistość wygląda tak: dziesiątki rozmówców, setki pytań, miliony problemów do rozwiązania. Nic dziwnego, że Weronika zaczyna mieć dosyć. Zwłaszcza że szefostwo stosuje coraz bardziej wyrafinowane sztuczki psychologiczne do manipulowania swoimi pracownikami. W banku trwa wyścig szczurów. Słabsi muszą z niego odpaść, wrażliwsi podporządkować się sprytniejszym. Na jaw wychodzą informacje, które zmuszą bohaterkę do zmiany planów…

Całą recenzję przeczytasz TUTAJ

 

Miejsce 2.

Cienie Paryża – Paulina Kuzawińska

Rok 1889 – rok rozpoczęcia świętowania Wystawy Światowej w Paryżu. Młody architekt Victor, który współtworzył powstanie wieży Eiffla zamiast pić ze wszystkim szampana i świętować trafia do szpitala psychiatrycznego. Mężczyzna wcześniej podpalił restaurację, w której odbywało się przyjęcie i majaczył o samobójstwie pewnej młodej kobiety, która miała rzekomo skoczyć z Wieży Eiffla. Wcześniej jedna udało mu się zamienić z dziewczyną kilka słów, pocałować i… zauroczyć się nią. Poddany hipnozie Victor wraca do przeszłości i wspomina wszystko, co doprowadziło go do pobytu w zakładzie dla obłąkanych w Salpêtrière – przeżywa podpalenie Wieży, którą zaczął traktować jako symbol wszelkiego zła, jakie go spotkało i wrócił do historii brzemiennego w skutkach romansu. 

Całą recenzję przeczytasz TUTAJ.

Miejsce 1. 

wizjer

Wizjer – Magdalena Witkiewicz

Laura to młoda, samotna matka wiodąca dość stabilne życie. Jednak w pewnym momencie w jej życiu zaczynają się dziać niewiarygodne rzeczy. Część osób, które zna, albo znika nagle bez śladu, albo ulega podejrzanym wypadkom lub popełnia samobójstwo. Wkrótce kobieta zmienia pracę na pracę marzeń, jak jej się początkowo wydaje. Szybko jednak odkrywa, że w jej życiu nic nie dzieje się przez przypadek a praca, polegająca na projektowaniu i prognozowaniu zachowań oraz potrzeb użytkowników hitowej aplikacji randkowej MoreThanHeart, ma drugie, przerażające dno… Czy ktoś steruje życiem Laury? Jak naprawdę wygląda rzeczywistość, w której żyjemy? I czy na pewno chcemy poznać odpowiedzi na te pytania? Czy jesteśmy na to gotowi?

Całą recenzję przeczytasz TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *