Kochani, nadeszła pora na kolejne zestawienie TOP 3 – trzech książek w danym miesiącu, które szczególnie zapadły mi w pamięć i sprawiły, że czytelnicze serduszko zabiło szybciej 🙂 Przyznam się Wam, że maj był dla mnie trudnym miesiącem, w związku z czym nie przeczytałam wszystkich zaplanowanych książek. Mimo to udało mi się wybrać 3 tytuły, które znalazły się w topce. Zapraszam Was na czytelnicze TOP 3 maja 2021 r. 

Miejsce 3.

Gangsterskie tajemnice – Meg Adams

Zabawne wpadki wypełniające życie Joanny Maj to przeszłość tak odległa, jakby była snem. Teraz rzeczywistość, w której znalazła się kobieta, przypomina koszmar. Została porwana, a jej brutalni porywacze nie cofną się absolutnie przed niczym. Torturowanie jej sprawia im niebywałą przyjemność i satysfakcję. Kto i dlaczego ją porwał i dąży do krwawej zemsty? Odpowiedź na to pytanie będzie zaskakująca. Joanna znajdzie się w piekle na Ziemi. A to dopiero początek… Wciągnięta w sam środek mafijnych porachunków dziewczyna nie spodziewa się, jak wiele przejdzie, ile cierpienia będzie musiała znieść. A gdy wszystko już stanie się jasne, gdy spadną maski z twarzy, Jo stanie przed kolejnym dylematem – będzie musiała skonfrontować swoje uczucia do braci Górskich z rzeczywistością. Czy przeżyje i na nowo ułoży sobie życie z Piotrem lub Aleksem? A może bracia Górscy zginą w mafijnych porachunkach? Czy w ogóle ktoś wyjdzie cało z gangsterskich porachunków?

Całą recenzję przeczytasz TUTAJ.

Miejsce 2.

kochaj mnie szeptem

Zamień mnie w krzyk, Kochaj mnie szeptem – Anna Dąbrowska

Gabrysia to nieśmiała i nieco zakompleksiona studentka filologii polskiej. Romantyczna dusza, która wierzy w miłość, lecz nie w siebie. Uważa, że żaden mężczyzna nie mógłby się nią zainteresować poważnie. Jej kompleksy wynikają z relacji z toksyczną i nieustannie kontrolująca każdy aspekt życia Gabrieli matką. Zdominowana przez swoją rodzicielkę dziewczyna jest złakniona miłości, gdy więc poznaje w klubie młodego i przystojnego żołnierza, który niedawno wrócił do kraju po udziale w misji w Afganistanie, nie bacząc na słowa krytyki matki ani ostrzeżenia jedynej przyjaciółki, w krótkim czasie przyjmuje jego zaręczyny i staje się żoną Eryka. Szybko jednak okazuje się, że wspólne życie w niczym nie przypomina historii z romansów… Mimo że pierwsze niepokojące sygnały zaczęły pojawiać się jeszcze w narzeczeństwie, Gabrysia konsekwentnie je wypierała. Po ślubie jednak dotarła do niej bolesna prawda – związała się z potworem. Gdy po jakimś czasie w jej życie wkroczy przystojny i pomocny sąsiad Jeremi, sprawi, że młoda kobieta postanowi zawalczyć o siebie i swoje szczęście. Ale czy ktoś kiedyś wyszedł obronną ręką z miłosnego trójkąta?

Całą recenzję znajdziesz TUTAJ

Miejsce 1.

Druga żona – Sheryl Browne

Nicole w życiu przeszła przez piekło. Udało się jej uwolnić od męża mizogina i rozpocząć nowy etap w życiu. Bez facetów.  Miała być tylko ona, sztuka i przyjaciółka Rebecca. Gdy jednak na jej drodze stanął czarujący Richard, samotny ojciec, smutny po śmierci pierwszej żony, Nicole złamała swoje postanowienia. Zakochała się w nim bez pamięci, gdyż stanowił zupełne przeciwieństwo jej byłego. Szybko wzięli ślub i zamieszkali w domu, który kupili dla siebie. Nicole mimo usilnych prób zjednania sobie pasierbicy, nie mogła jednak dotrzeć do dziewczyny. Zaczyna popadać w depresję aż w końcu popełnia samobójstwo. Tak przynajmniej brzmi wersja oficjalna. W samobójstwo nie wierzy jednak Rebecca, przyjaciółka Nicole. Przyjeżdża na pogrzeb, po czym zostaje na dłużej i próbuje żyć życiem zmarłej przyjaciółki w nadziei, że odkryje prawdę. Wkrótce zaczyna zadawać sobie mnóstwo pytań – czy Nicole naprawdę była szczęśliwa w małżeństwie? I czy na pewno było ono ideałem, a nie więzieniem młodej kobiety, rozpaczliwie wołającej o pomoc poprzez malowane przez nią obrazy? To, co odkryje Rebecca, wstrząśnie nią do głębi…

Całą recenzję znajdziesz TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *