„D.O.G.S.” – M. A. Bennett

D.O.G.S. to druga część cyklu zapoczątkowanego przez poruszający thriller S.T.A.G.S., skierowanego przede wszystkim do młodzieży. Będzie bardziej niż w pierwszej części: bardziej mrocznie, niebezpiecznie i emocjonująco. Mimo że Henry nie żyje to upiorna gra się jeszcze nie skończyła… Elitarna szkoła wciąż skrywa mroczne sekrety. 

STAGS naprawdę zapierał dech w piersiach. Shafeen miał rację – że jeśli chcieliśmy odejść, powinniśmy się na to zdecydować rok temu. Może to prawda, że po odejściu Henry’ego i opata uda się przerwać piekielny łańcuch przemocy, a my, nowi Ludzie Średniowiecza, sprawimy, że szkoła będzie dla wszystkich dobrym miejscem. Przecież same budynki nie są nasiąknięte złem, prawda? Cegły i tynk nie czują żądzy krwi.

 

 D.O.G.S. – zmiana warty?

Po dramatycznych wydarzeniach ostatnich tygodni, Greer Macdonald próbuje się skupić na egzaminach. Poszukuje dramatu, który mogłaby wyreżyserować w ramach egzaminu. Doskonale wie, że od niego zależy jej dalsza przyszłość. Nie chce wystawiać Szekspira, uważając go za nudnego i oklepanego. Gdy jej poszukiwania nie dają efektów, Greer zaczyna godzić się z porażką i wystawieniem jednej ze sztuk nielubianego pisarza. Niespodziewanie otrzymuje jednak pomoc – ktoś wsuwa pod drzwi jej sypialni bezcenny, zaginiony od lat rękopis – Wyspę psów Bena Johnsona. Za panowania Elżbiety I dramat uważano za tak niebezpieczny, że spalono wszystkie jego egzemplarze. Za wyjątkiem tego jednego. Ucieszona rozpoczyna próby, w które zostają zaangażowani jej przyjaciele i wrogowie. Z każdym dniem 
sprawy zaczynają przyjmować coraz mroczniejszy obrót i prowadzą Greer do miejsca, którego nie zamierzała już nigdy odwiedzać – Longcross Hall. To tam o mało nie straciła życia, tam Henry swoje życie zakończył. Jedna wizyta w tym miejscu wiele zmieniła. Co wydarzy się teraz?

S.T.A.G.S. – nadal dla elity

Elitarna szkoła dla młodzieży pokazuje swoje mroczne oblicze. Splot wydarzeń doprowadzi Greer do miejsca, w którym zacznie poddawać w wątpliwość wydarzenia z pierwszej części. Co więcej, finalne strony opowieści zamiast dać upragnione odpowiedzi, pozostawią czytelnika z jeszcze większym zdumieniem, zaskoczeniem i całą masą nowych pytań. Zarówno główna bohaterka, jak i czytelnicy, nie będą wiedzieć, co wydarzyło się naprawdę, a co było tylko złudzeniem bądź snem. Mimo że  S.T.A.G.S. i D.O.G.S. należą do kategorii thrillerów młodzieżowych, to dorośli czytelnicy również znajdą tutaj dla siebie dobrą rozrywkę. Czekamy na dalsze losy, bo elity nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa!

 

 

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Media Rodzina

media rodzina

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *