Max Czornyj po raz kolejny serwuje swoim czytelnikom mroczny thriller psychologiczny, w którym przygląda się kondycji współczesnego człowieka. 

Nie wiem, ile waży moja dusza, lecz Vogel nie mylił się, podając wagę mojego życia. Dziesięc kilo. Może nawet to było optymistyczną przesadą.

Któż z nas nie chciałaby wygrać dużej sumy pieniędzy, zyskując przy okazji sławę? Przepustką do świata blichtru, wielkich pieniędzy i brudnych interesów jest wzięcie udziału w reality show.  W pierwszym sezonie programu para młodych ludzi, udająca małżeństwo, miała za zadanie wytrzymać rok w domu na odludziu, cały czas dostarczając widzom rozrywkę i starać się o punkty popularności. Pierwszy sezon stał się prawdziwym hitem – nie tylko za sprawą barwnej pary, Sary i Adama, lecz także… śmierci na planie! Cóż to były za emocje, cóż to była za afera, cóż za popularność.

O show mówili wszyscy. I ci, którzy oglądali, i ci, którzy zarzekali się, że nie widzieli ani jednego odcinka. Czy tak popularny program może zakończyć się po jednym sezonie? Oczywiście, że nie! Przygotowania do kręcenia drugiego sezonu ruszyły pełną parą. Tym razem o nagrodę główną zawalczą Ewa i Michał. Nie mają nic do stracenia, mają za to sporo sekretów i przewinień na sumieniu. Nie znają jednak klucza, według którego wybierani są kolejni uczestnicy, nie wiedzą, czemu akurat oni zostali przyjęci do udziału w programie. Wiedzą jedno: liczy się oglądalność, uznanie widzów i wygrana. Z każdym tygodniem czują jednak, że coś jest nie tak…

Drugi sezon to świetnie skonstruowany thriller psychologiczny, z genialną fabułą, zmuszająca czytelnika do refleksji nad… samym sobą. Nad wadami człowieka, nad chciwością, pragnieniem popularności. Nie ma tu morza krwi, trup też nie ściele się gęsto, a mimo to momentami czytelnik może dostać gęsiej skórki. Max Czornyj brawurowo rozprawia się w tym thrillerze z machinami wielkich produkcji telewizyjnych, a także z kondycją ludzi biorących w nich udział.

Z odcinka na odcinek atmosfera gęstnieje, a emocje rosną. Jak daleko posunie się człowiek owładnięty emocjami? Ile jest w stanie zrobić dla sławy? Kiedy granica między prawdą a fikcją się zatrze? Czy biorąc udział w reality show można zachować swoje człowieczeństwo? Max Czornyj w szczytowej formie!

Nic tak nie podnosi oglądalności jak prawdziwa śmierć.

Nie jestem szalona. Wyraźnie widziałam, jak ten komunikat kilkakrotnie pojawił się na ekranie telewizora. Przewinął się niczym najistotniejsze informacje na paskach, ale nim zdążyłam kogokolwiek zawołać, zniknął. Chwilę później telewizor się wyłączył.

Max CzornyjMax Czornyj – jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy młodego pokolenia. Z wykształcenia adwokat, z zamiłowania pisarz. Ma na swoim koncie 23 wydane powieści i ani na moment nie zwalnia tempa. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *