„Echo przeszłości” – Ewelina Nawara, Justyna Leśniewicz

echo przeszłości

Po znakomicie przyjętej przez czytelników i recenzentów Melodii serc duet Nawara&Leśniewicz znowu w akcji! W drugiej części serii Kings Of Sin – Echo przeszłości – autorki przybliżają postać Jamesa, zranionego buntownika. 

echo przeszłości

– Potrzebujesz czegoś? – zapytałam niemal szeptem.

– Świętego spokoju.

– Stanowczo lepiej się z Tobą rozmawiało, jak milczałeś.

– Wtedy prowadziłaś monologi, a nie rozmowę.

James to „mężczyzna po przejściach”, a Celia to „kobieta z przeszłością”.  On dochodzi do siebie po rozstaniu i wypadku, ona na nowo układa sobie życie. Dzięki wspólnym przyjaciołom poznają się i spędzają ze sobą coraz więcej czasu, przekomarzając się ze sobą i dobrze się bawiąc. Czy ta znajomość ma szansę przerodzić się w coś więcej? 

Mimo że Echo przeszłości skupia się na historii Celii i Jamesa, to nie brakuje również scen z bohaterami Melodii serc. Poznajemy dalsze losy Jo i Liama oraz całego zespołu. Ponownie przeniesiemy się na chwilę z Londynu do Polski. Nie zabraknie również zaskoczeń i niespodziewanych zwrotów akcji…

Echo przeszłości to chwytająca za serce opowieść o źle ulokowanych uczuciach, alkoholizmie i, oczywiście, roli muzyki w życiu człowieka. To także opowieść o tym, nie ma nic cenniejszego niż prawdziwi przyjaciele przy boku i bliskie osoby, na których zawsze można polegać. Echo przeszłości pełne jest również muzyki, stanowiącej integralną część utworu. Narracja, podobnie jak w Melodii serc, biegnie dwutorowo, dzięki czemu poznajemy wszystkie myśli i stany emocjonalne Jamesa i Celii. Na końcu też znajduje się nawet utworzona przez autorki playlista ze wszystkimi utworami, które pojawiły się na kartach powieści. Pokochacie tego wrażliwego chłopaka, który najbardziej w życiu pragnie kochać i być kochanym. 

 

 

 
 

echo przeszłości

Ciągle rozpamiętywał przeszłość, rozdrapywał stare rany i nie dostrzegał, jak cudownych ludzi ma obok siebie i jak wielkie szczęście go spotyka.

Nawara leśniewiczEwelina Nawara –  żona, mama, mól książkowy i autorka bloga My fairy book world by Ewelina Nawara.  Pochodzi z Krakowa, lecz od kilku lat mieszka z rodziną w deszczowej Anglii. Autorka Melodii serc, Echa przeszłości, Nieosiągalnego, Kids Reading Challenge JournalSummer Surprise oraz kilku opowiadań dostępnych w antologiach: Wakacyjna miłość i Dziewięć świątecznych piosenek.

Justyna Leśniewicz – żona, mama, bibliotekarka i autorka bloga Książko, miłości moja. Niepoprawna marzycielka i optymistka. Autorka Melodii serc, Echo przeszłości oraz kilku opowiadań dostępnych w antologiach: Wakacyjna miłość i Dziewięć świątecznych piosenek.
 
 
 
 
 
 
 
 

Za książkę do recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwu Inanna oraz Autorkom: Ewelinie Nawarze i Justynie Leśniewicz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *