Marii Skłodowskiej-Curie nikomu nie trzeba przedstawiać. Ta wspaniała kobieta pokazała, że Polka i kobieta potrafi i że nie ma dla kobiet rzeczy niemożliwych. O jej sukcesach uczą się dzieci na całym świecie, a dzięki nowej publikacji od wydawnictwa Media Rodzina, możemy na nowo przypomnieć sobie koleje jej życia. 

Siostry i brat kochają, oczywiście, swoją mądrą siostrzyczkę, ale często uważają, że Maniusia to mały nerdzik…

Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności  to pozycja wyjątkowa na polskim (i nie tylko) rynku wydawniczym. Ma formę powieści graficznej, dzięki czemu możemy zainteresować nią już najmłodszych czytelników. W prosty i niezwykle przystępny sposób opowiada historię jednej z najbardziej znanych kobiet. Dzięki swoim odkryciom zdobyła dwie Nagrody Nobla i zrewolucjonizowała światową medycynę. Jej imię rozsławiło nasz nadwiślański kraj na całym świecie. Maria Skłodowska-Curie to dla wielu niedościgniony wzór do naśladowania. 

Książka składa się z 5 rozdziałów oraz Epilogu. Dzięki oryginalnej formie graficznej czytelnik może poznać wszystkie koleje życia polskiej uczonej. Widzimy jej determinację w dążeniu do osiągnięcia swojego celu, jej sukcesy, wyzwania, którym musiała sprostać, ale też mamy wgląd w życie prywatne Skłodowskiej. Poznajemy jej relacje rodzinne, ze współpracownikami i oczywiście z mężem. 

Autorką szaty graficznej jest polska artystka – Anna Błaszczyk. To za jej sprawą książka zyskała swój niepowtarzalny charakter. Ilustracje Ani Błaszczyk sprawiają, że zatapiamy się w świecie Marii Skłodowskiej-Curie i przeżywamy niezapomniane chwile z lekturą. Gwarantuję, że to świetna pozycja zarówno dla dorosłego czytelnika, jak i dla dziecka czy nastolatka. Każdy będzie zachwycony tą książką.

Nagle małżonkowie Curie stają się sławni na całym świecie. Wszędzie chodzą za nimi dziennikarze i fotoreporterzy… fotografują nawet ich kota!

Za książkę do recenzji serdecznie dziękuję Media Rodzina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *