Nie wiadomo kiedy październik zamienił się w listopad. Za oknem szybko zapada zmierzch, coraz częściej  wieje i pada. Pogoda nie zachęca do spacerów. Wykorzystajmy więc te długie jesienne wieczory na czytanie. Przygotowałam dla Was post z najciekawszymi listopadowymi premierami. Oj, to był trudny wybór…  Do zaczytania! 

Wyjątkowe zaproszenie za kulisy własnej twórczości – pierwsza książka Olgi Tokarczuk po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla.

Laboratorium powstających tekstów, książek, bohaterów. Proces żmudnych, ale i fascynujących poszukiwań. Eksplozje wyobraźni. Podążanie za logiką rodzącej się fabuły i za wewnętrznym światem bohaterów, odkrywanie ich motywacji, światopoglądów. Odsłanianie pasjonujących historii, ale też opowieść o lekturach i osobistych doświadczeniach. Wytrwała dążność do tego, by rozumieć nieskończone zróżnicowanie i skomplikowanie świata.

Dwanaście wyselekcjonowanych, najważniejszych esejów i wykładów, które składają się na wyjątkowe zaproszenie za kulisy twórczości Olgi Tokarczuk. Teksty kluczowe i premierowe. W tym szeroko komentowana Mowa Noblowska.

Data premiery: 12 listopada

Wydawnictwo – Wydawnictwo Literackie

Mężczyzna o tajemniczej przeszłości musi znaleźć zaginioną nastolatkę.
Najnowsza powieść mistrza zwrotów akcji, Harlana Cobena!

New Jersey, 1986 rok. W Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo Mountain znaleziono dziecko. Brudne, odziane w łachmany i… kompletnie dzikie. Chłopiec rozumie po angielsku, lecz nic nie mówi. Nikt nie zgłaszał zaginięcia. Nikt nie wie, kim chłopiec jest i jak długo przebywał w lesie. Nikt nie wie, jak udało mu się przetrwać.

Trzydzieści lat później Wilde stara się żyć normalnie, choć jego przeszłość wciąż pozostaje tajemnicą – także dla niego samego. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość o zaginięciu nastolatki. Nikt się nim nie przejmuje – nawet jej własny ojciec – ale pewna ważna osoba z przeszłości Wilde prosi go o pomoc w znalezieniu dziewczyny. Jedyną wskazówką jest to, że była ostatnio nękana.

Ponieważ sam nigdy nigdzie nie należał, Wilde nie może zignorować sprawy outsiderki, która nikogo nie obchodzi. Ale żeby wyjaśnić tajemnicę jej zniknięcia, będzie musiał wrócić do swojej przeszłości i do miejsca, w którym władza pozwala na utrzymywanie sekretów, które mogą zagrozić milionom ludzi.

Data premiery: 12 listopada

Wydawnictwo – Albatros

Prawdziwe zbrodnie. Prawdziwi mordercy. Prawdziwe kryminalne śledztwa.

Najnowsza odsłona bestsellerowej serii „Opowiem ci o zbrodni”. 

Przygotowane przez autorów opowiadania powstały na bazie prawdziwych spraw kryminalnych, które omówione zostaną w uwielbianym przez telewidzów programie o tym samym tytule na antenie Crime+Investigation Polsat.

Dziewięciu czołowych autorów kryminałów w siedmiu unikatowych odsłonach.

Data premiery: 12 listopada

Wydawnictwo – Skarpa Warszawska

Poruszająca opowieść o rodzicielstwie, niespełnionej miłości i sile rodzinnych więzów.

Martyna jest młodą, samotną mamą czteroletniej dziewczynki. Jej kolejne związki z mężczyznami kończą się porażką. Kobieta nie potrafi zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Nie potrafi, a może nie chce?

Jest ktoś, kto bardzo chciałby zbliżyć się do Martyny i wytłumaczyć, dlaczego w przeszłości ją opuścił, ale Martyna ma w sobie za dużo żalu i nie umie wybaczyć. Powoli jednak zaczyna dopuszczać do siebie myśl, że może to właśnie w skomplikowanych relacjach z najważniejszym w jej życiu mężczyzną tkwi źródło wszystkich problemów i niepowodzeń.

Co wyniknie ze spotkania zagubionej kobiety, czteroletniego dziecka i mężczyzny, który wciąż nie potrafi zapomnieć o nieszczęśliwej miłości sprzed lat?

Data premiery: 12 listopada

Wydawnictwo – Pascal

Są domy, w których mieszkają duchy przeszłości. Niektórych drzwi lepiej jest nie otwierać…

Młoda arystokratka Madeline Hyde jedzie do posiadłości Wzgórze Mgieł, gdzie w czasie świąt Bożego Narodzenia ma spotkać się z ojcem i przyjąć oficjalne zaręczyny swojego ukochanego Jonatana. Kiedy otwiera od lat nieużywane pokoje domu, który odziedziczyła po zmarłej ciotce, zaczynają nawiedzać ją koszmarne sny. Tajemnice domowników powoli wychodzą na jaw, a plany na przyszłość popadają w ruinę. Tymczasem na otaczających dom wrzosowiskach ukrywa się zbiegły morderca…

Paulina Kuzawińska w swojej kolejnej powieści doskonale łączy sensacyjną intrygę w stylu retro z subtelnymi wątkami romantycznymi, świetnie utrzymanymi w klimacie epoki.

Data premiery: 2 listopada

Wydawnictwo – Lira

Osadzona w czasach wojny secesyjnej książka Margaret Mitchell „Przeminęło z wiatrem” jest kultową powieścią, którą powinieneś poznać. To jedna z najbardziej znanych historii o miłości. Przeczytaj ją i przekonaj się, dlaczego jest ona uważana za jedną z najważniejszych powieści XX wieku.

Klasyczny melodramat

Oglądałeś film „Przeminęło z wiatrem” z Vivien Leigh i Clarkiem Gablem w rolach głównych? Teraz zapoznaj się z jego literackim pierwowzorem, jakim jest książka napisana przez Margaret Mitchell.

Scarlett O’Harę, główną bohaterkę powieści, trudno nazwać sympatyczną, uczynną i miłą kobietą. Ma trudny charakter – rozpieszczona córeczka tatusia, którym jest bogaty plantator bawełny, uważa, że wszystko jej się należy. Najwięcej uwagi na co dzień poświęca własnej osobie. Jest egoistyczna, egzaltowana, ale też nie grzeszy skromnością. Wokół niej jak pszczoły wokół ula, krążą zalotnicy, ale żaden nie zdobył jej serca. Wychowana w dobrobycie dziewczyna prowadzi beztroskie życie. Wszystko zmienia się, kiedy wybucha wojna secesyjna.

Jak rozpieszczona dziewczyna stała się niezłomną kobietą?

Zdana na samą siebie Scarlett musi całkowicie zmienić swoje życie. Jest zdana na siebie i poświęca się, by ratować rodzinny majątek – Tarę, który może utracić w wyniku wojny secesyjnej. Sytuacja jeszcze bardziej komplikuje się, kiedy poznaje inteligentnego i charyzmatycznego oficera – Rhetta Butlera. Ich relacje nie są łatwe. Czy będą razem? Co stanie się z majątkiem rodzinnym Scarlett?

Data premiery: 12 listopada

Wydawnictwo – Albatros

Kontynuacja hitu teściowie muszą zniknąć.

Najlepszy prezent dla teściowych? Relaksująca wyprawa w Świętokrzyskie. I choć każda z pań ma inny plan podróży – Kazimiera pragnie zwiedzić wszystkie sanktuaria maryjne, a Maja skosztować trunków w lokalnych winnicach i zrelaksować się w tamtejszych SPA – to szybko okazuje się, że połączy je wspólny cel: ratowanie życia. Wplątane w morderstwo, za którym stoją członkowie tajemniczej organizacji znanej od wieków jako zakon Smoka, uciekające przed polującymi na nie bandytami, niemogące liczyć na pomoc policji, Kazimiera i Maja będą musiały wykazać się umiejętnościami godnymi agentek służb specjalnych. A przede wszystkim – nauczyć się współpracować.

Data premiery: 25 listopada

Wydawnictwo – W.A.B.

Sławny reżyser, komik, pisarz i aktor zdaje nam obszerną, intymną i często humorystyczną relację ze swojego burzliwego życia. Opowiada o dzieciństwie i młodości na Brooklynie, pracy scenarzysty u boku słynnych autorów komediowych w telewizyjnym programie Sida Caesara, o rozpoczęciu kariery komika stand-upowego i stopniowym zdobywaniu rozgłosu. Ze swoją wyjątkową gawędziarską pasją Allen opisuje, jak następnie zajął się reżyserią, począwszy do slapstickowych komedii, i wspomina całą sześćdziesięcioletnią i nadzwyczaj owocną karierę scenarzysty i reżysera, podczas której stworzył takie klasyczne filmy jak „Annie Hall”, „Manhattan” czy „Hannah i jej siostry”. Opowiada również o swoich małżeństwach, romansach i przyjaźniach z wieloma sławami, o graniu jazzu, książkach i sztukach teatralnych. Poznajemy jego obsesje, błędy i sukcesy, a także ludzi, których kochał, z którymi pracował i od których się uczył.

„À propos niczego” to niezwykle zabawny, bardzo szczery, soczysty i błyskotliwy autoportret sławnego artysty, który należy do największych filmowców naszych czasów.

Data premiery: 10 listopada

Wydawnictwo – Dom Wydawniczy Rebis

Poznaj prawdziwą historię zespołu Wham!

Wyobrażasz sobie Święta bez przeboju „Last Christmas”? Dzięki tej piosence Boże Narodzenie to wyjątkowy okres dla każdego z nas. Magiczna atmosfera to zasługa dwóch przyjaciół – George’a Michaela i Andrew Ridgeleya. Wszystko zaczęło się w 1981 roku, gdy jako osiemnastolatkowie postanowili założyć zespół…

Bardzo szybko Wham! stali się ikoną popkultury oraz symbolem lat 80. – czasu, kiedy imprezy trwały do białego rana, a ekstrawagancja była w cenie. Kto z nas nie tańczył do takich przebojów jak „Wake Me Up Before You Go-Go” lub „Careless Whisper”? Wielka sława, pierwsze miejsca na światowych listach przebojów, tłum szalejących fanów… tak w skrócie wyglądała historia duetu.

W 1986 roku George Michael i Andrew Ridgeley postanowili zakończyć wspólną działalność. Ich ostatni koncert odbył się na legendarnym stadionie Wembley, a 73-tysięczna widownia zapłakała, nie mogąc pogodzić się ze stratą. Choć minęło już tyle lat od tego wydarzenia, to legenda Wham! jest wciąż żywa!

„Wham! George i ja” to jedyna książka pokazująca nam zakulisowe życie zespołu. To także opowieść o jednym z najbardziej znanych muzyków na świecie, George’u Michaelu – opowieść tym cenniejsza, że snuta przez osobę, która znała go jak nikt inny!

Data premiery: 25 listopada

Wydawnictwo – Znak Horyzont

Odrobina strachu, szczypta humoru, parę łez wzruszenia i garść radości. W ogromnym, czarnym kotle mieszają się różne osobowości, powstaje magia – pochłaniająca bez reszty. Czarownice rzucają uroki, którym nikt się nie oprze. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Uchyl wrota wyobraźni i odwiedź czternaście fascynujących, skrajnie różnych światów. Usiądź z nami przy stole i daj się ponieść prawdziwej, czytelniczej uczcie. Skosztuj słów wyczarowanych za pomocą różdżek i tajemnych zaklęć. Bądź naszym gościem.

Data premiery: 23 listopada

Wydawnictwo – WasPos

Przeczytaj niepublikowaną dotąd historię powstania Instagrama i starcia jej idealistycznych twórców z agresywną polityką giganta – Facebooka. 
W 2010 roku Kevin Systrom i Mike Krieger uruchomili fotograficzny serwis społecznościowy połączony z prostą aplikacją mobilną.  W krótkim czasie Instagram stał się niezwykle popularny, również za sprawą celebrytów udostępniających na tej platformie mniej lub bardziej prywatne zdjęcia i filmy. Po niecałych dwóch latach firmę, w której zatrudniano wówczas zaledwie trzynaście osób, kupił Facebook, płacąc legendarną sumę miliarda dolarów. 
 
Sarah Frier, reporterka agencji prasowej Bloomsberg News, ekspertka od mediów społecznościowych, odsłania przed nami tajemnice funkcjonowania Instagrama, prezentuje sylwetki jego założycieli oraz zdradza szczegóły dotyczące aktywności celebrytów i influencerów. Z jej książki dowiesz się ponadto, jak wygląda kultura startupowa w Dolinie Krzemowej i na czym polegała ingerencja Instagrama w wybory, a także poznasz kuluary rywalizacji mediów społecznościowych. Autorka przekonuje, że Instagram zmienił nasze spojrzenie na rzeczywistość, funkcjonowanie handlu, usług, rozrywki czy turystyki. Przewartościował podejście do rodzicielstwa, chirurgii plastycznej i urody,  a co najbardziej zaskakujące, wpłynął na nasze zdrowie psychiczne. Czy tego chcemy, czy nie, świat wygląda teraz inaczej…

Fascynująca lektura dla każdego użytkownika aplikacji Instagrama, a także każdego influencera czy specjalisty od mediów społecznościowych.

Data premiery: 25 listopada

Wydawnictwo – Feeria

Paprocany

W Miejskiej Komendzie Policji w Tychach wybucha afera: kilku policjantów miało rzekomo zgwałcić prostytutkę. Pokrzywdzona jako głównego sprawcę wskazuje Krzysztofa Strzeleckiego – wzorowego funkcjonariusza i w ogóle człowieka „do rany przyłóż”. Strzelecki twierdzi stanowczo, że jest niewinny, ale zostaje odesłany na przymusowy urlop. Jedyną osobą, która bez zastrzeżeń wierzy w jego niewinność jest jego szef. Niestety, on sam też ma kłopoty, a konkretnie nie tyle on, co jego przybrana córka, która mocno niepokoi się losem swojej 18-letniej bratanicy. Dziewczyna była zawsze tzw. „trudnym dzieckiem”, rodzice już dawno wywiesili białą flagę. Wielokrotnie na długo znikała z domu; teraz też przepadła bez śladu, ale jej ciotka jest przekonana, że tym razem chodzi o coś poważnego, konkretnie o porwanie. Urlopowany Strzelecki chwilowo dysponuje nadmiarem wolnego czasu, więc jej ojczym prosi go o pomoc w prywatnym śledztwie. Tropy wydają się prowadzić do Paprocanów – jeziora w Tychach, popularnego na Śląsku miejsca wypoczynku.

Data premiery: 12 listopada

Wydawnictwo – Akurat

Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamy i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, mała Mi, Włóczykij, Ryjek czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci czytelników.

Data premiery: 12 listopada

Wydawnictwo – Nasza Księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *