„Nieosiągalny” – Ewelina Nawara, Małgorzata Falkowska

Nieosiągalny

Ewelina Nawara idzie jak burza. Dopiero co zadebiutowała w duecie z Justyną Leśniewicz, a kilka miesięcy później oddała w ręce czytelniczek kolejną powieść, również napisaną w duecie, ale z inną pisarką. Lubicie bajki? Chcecie poznać księcia? Sięgnijcie po Nieosiągalnego

Nieosiągalny

– Chciałeś wiedzieć, gdzie bywam najczęściej, no to proszę. Biblioteka.

– Biblioteka? – zapytał zdumiony.

Z pewnością miał mnie za towarzyską i imprezową osobę, jaką okazałaby się większość moich znajomych ze studiów. Mnie zaś od samego początku powtarzano, że wykształcenie i wiedza są najważniejsze, dlatego chyba z czasem polubiłam nawet ten stan zwany nauką, przed którym inni uciekali. 

Czy w prawdziwym świecie może przytrafić się miłość jak z bajki? William jest księciem małego europejskiego państwa. Wiedzie dość beztroskie życie playboya, który ma cały świat u swoich stóp. Olimpia z kolei dorabia jako kelnerka, a jej pasją są książki. Spotykają się na przyjęciu w jednym z toruńskich hoteli – on jest gościem, a ona w pracy. Olimpia od razu wpada Willowi w oko, dlatego ten postanawia za wszelką cenę ją poderwać. Udają się na nocny spacer po niezwykle malowniczym Toruniu. Olimpia jest przekonana, że więcej się nie zobaczą. Nie wie, że wywarła tak wielkie wrażenie na Willu, że ten poruszy niebo i ziemię, by ją ponownie zobaczyć. Nie wie też, że jej życie diametralnie się zmieni. Machina ruszyła i nie sposób już ją zatrzymać… 

Nieosiągalny jest piękną, chociaż nieco zbyt cukierkową, historią o miłości. Miłości jak z bajki, której nie straszne żadne przeszkody ani źli ludzie, stojący na przeszkodzie miłości dwojga bohaterów. Zamiast złej macochy jest zły ojciec, zamiast wróżki chrzestnej – książę na białym koniu. Plusem tej historii jest narracja, która przebiega dwutorowo: mamy rozdziały z narracją Olimpii i mamy rozdziały z narracją Willa, które wzajemnie się uzupełniają i stanowią spójną całość. Nie sposób powiedzieć, które rozdziały pisała Falkowska, a które Nawara. Granice są nie do wychwycenia.

Autorki wykreowały takie królestwo i taką miłość, o jakich marzyła większość z nas, gdy byłyśmy małymi dziewczynkami. Miło jest przenieść się na chwilę do takiego miejsca, w którym wszystkie problemy rozwiązują się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a dobro zawsze zostaje nagrodzone.

Nieosiągalny to piękna współczesna baśń dla dużych dziewczynek, z czarującym księciem, który kradnie kobiece serca. Czy ustatkuje się u boku tej jedynej? Trudno powiedzieć… Autorki zapowiedziały kolejny tom, na pewno więc miłość Willa i Olimpii zostanie jeszcze wystawiona na próbę. Chętnie po nią sięgnę i jeszcze na chwilę wrócę do królestwa Martagonu. 

Nieosiągalny

Nie co dzień spotykałam na swojej drodze gentlemanów pokroju Willa. Zachowujących się z klasą, w intrygujący sposób i do tego niebywale przystojnych. Mój nowy znajomy wydawał się inny. Jego wyrafinowany gust sprawił, że urósł w moich oczach, a zapisane na kartce informacje o wylocie z Torunia sprawiły, że w głowie chłopak zaczął mi się jawić jako cudotwórca. 

Ewelina Nawara –  żona, mama, mól książkowy i autorka bloga My fairy   book world by Ewelina Nawara.  Pochodzi z Krakowa, lecz od kilku lat mieszka z rodziną w deszczowej Anglii. Autorka Melodii sercEcha      Ewelina Nawara przeszłościNieosiągalnegoKids Reading Challenge JournalSummer Surprise oraz kilku opowiadań dostępnych w antologiach: Wakacyjna miłość i Dziewięć świątecznych piosenek.

Małgorzata Falkowska
Maciej Zienkiewicz dla Wydawnictwa Lira// Lubimy Czytać

Małgorzata Falkowska – włocławianka z urodzenia, torunianka z wyboru. Jako autorka nie trzyma się sztywno jednego gatunku – lubi eksperymenty literackie, a ich wyniki przechodzą najśmielsze wyobrażenia samej autorki. Pisze komedie, kryminały, romanse, a nawet bajki dla dzieci. 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *