Nazywam się Aneta Kunowska. Swoje życie prywatne i zawodowe związałam z książkami, które w moim życiu są obecne od zawsze. Utożsamiam się ze słowami Wisławy Szymborskiej – „Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

W kręgu moich czytelniczych zainteresowań leży przede wszystkim literatura obyczajowa, ale bardzo często sięgam również po kryminały i thrillery, a także po dobrą literaturę dziecięcą i młodzieżową oraz wariacje na temat baśni. Na blogu chciałabym promować przede wszystkim polskich autorów i polską literaturę, ponieważ uważam, że mamy w kraju wielu świetnych, a niestety czasem niedocenianych autorów,  ale nie zabraknie tutaj również wybranych zagranicznych perełek oraz klasyki polskiej i zagranicznej literatury.  Od czasu do czasu pojawi się coś z lifestylu i lokalne ciekawostki z moich rodzinnych stron, czyli z Kutna.  

Książki towarzyszą mi od najmłodszych lat. W swojej prywatnej biblioteczce posiadam ponad 5000 tytułów, a liczba ta wzrasta w zawrotnym tempie. Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Zawodowo w dużej mierze również związałam się z książkami. Pracowałam w radiu, w czasopiśmie młodzieżowym „Cogito” i w wydawnictwie z książkami dla dzieci i młodzieży (znam proces wydawniczy książek od podszewki), a obecnie jestem dyrektorem biblioteki. W latach 2016–2020 współtworzyłam portal Kulturantki.pl. Jestem również administratorką grupy na fb Fani książek Moniki Serafin.

Prywatnie romantyczna dusza ze mnie, żyjąca na walizkach i ciągle w biegu, z książką w ręku i kubkiem smacznej kawy. Zapraszam Was do rozgoszczenia się w wirtualnym świecie Lady in red 🙂