Nazywam się Aneta. Swoje życie prywatne i zawodowe związałam z książkami, które w moim życiu są obecne od zawsze. Utożsamiam się ze słowami Wisławy Szymborskiej – „Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

W kręgu moich czytelniczych zainteresowań leży przede wszystkim literatura obyczajowa, ale bardzo często sięgam również po kryminały i thrillery, a także po dobrą literaturę dziecięcą i młodzieżową oraz wariacje na temat baśni. Na blogu chciałabym promować przede wszystkim polskich autorów i polską literaturę, ponieważ uważam, że mamy w kraju wielu świetnych, a niestety czasem niedocenianych autorów,  ale nie zabraknie tutaj również wybranych zagranicznych perełek oraz klasyki polskiej i zagranicznej literatury.   

Książki towarzyszą mi od najmłodszych lat. W swojej prywatnej biblioteczce posiadam ponad 5000 tytułów, a liczba ta wzrasta w zawrotnym tempie.

Prywatnie romantyczna dusza ze mnie, żyjąca z książką w ręku i kubkiem smacznej kawy. Zapraszam Was do rozgoszczenia się w wirtualnym świecie Lady in red 🙂