„Odrobina magii” – Agnieszka Olejnik

odrobina magii

Uwielbiam czytać świąteczne książki. Zawierają w sobie niepowtarzalny klimat i sprawiają, że można dzięki nim czuć bożonarodzeniową magię jeszcze długo po świętach. A w Odrobinie magii Agnieszki Olejnik zakochałam się od pierwszego rozdziału.

odrobina magii

Łamanie danego słowa to jak tłuczenie tafli szkła – zawsze się kogoś pokaleczy.

Jak na dobrą powieść świąteczną przystało, fabuła Odrobiny magii rozgrywa się w grudniu. W tym magicznym, przedświątecznym czasie dzieją się prawdziwe cuda. 

Zosia rozstała się z ukochanym, z którym chciała stanąć na ślubnym kobiercu. Nie potrafi pogodzić się z rozstaniem i wciąż myśli o byłym chłopaku. Czara goryczy przelewa się, gdy dziewczyna dowiaduje się, że jej były przyjdzie na świąteczny ślub jej brata (jest jego drużbą) z nową dziewczyną. Zosia bierze się w garść i postanawia sobie, że nie pojawi się na ślubie sama. Tylko jak w tak krótkim czasie zorganizować sobie „drugą połówkę”?

Klara jest kosmetyczką, mieszka z kotem oraz wiecznie niezadowolonym dziadkiem i tkwi w związku bez przyszłości. Co musi się wydarzyć, by kobieta odważyła się zawalczyć o siebie i zmienić swoje życie? Kosma marzy o zostaniu pisarzem i napisaniu bestsellera. Ma dziewczynę, z którą chce dalej kroczyć przez życie. Marek jest wdowcem, który wciąż nie może się otrząsnąć po śmierci żony i ruszyć dalej. Jadzia zaś martwi się o swojego syna i tęskni za nim. Przez lata opiekowała się schorowanym mężem, a teraz, gdy zmarł, ma dużo wolnego czasu, który stara się spożytkować robiąc coś dobrego dla innych. W jaki sposób przetną się drogi tych bohaterów? Kto komu pomoże, kto się w kim zakocha lub kogo zostawi? 

Odrobina magii to niezwykle ciepła, życiowa i barwna opowieść, która wyszła spod pióra Agnieszki Olejnik. Autorka na przykładzie swoich bohaterów pokazuje, jak dziwnie czasem plączą się ludzkie losy i ile dobrego możemy wpuścić do naszego życia, jeśli tylko otworzymy się na drugą osobę. Osobę, która często jest tuż obok nas, a my jej nie doceniamy. Ta historia ma niepowtarzalny, magiczny i świąteczny klimat. Pozwala na chwile refleksji i wzruszenia. Dzięki niej można na nowo uwierzyć w przeznaczenie. Odrobina magii zaczaruje Was nie tylko w święta 🙂

odrobina magii autograf

Wierzę w to, że każdy z nas ma swoją drugą połówkę i cała sztuka polega na tym, aby się na nią natknąć. Trzeba tylko cierpliwie szukać. Czasem puka się do niewłaściwych drzwi, ale tak czy siak próbować trzeba samemu. Żadne swatanie nic tu nie pomoże. No i jednak potrzebna jest jeszcze przychylność przypadku.

Agnieszka Olejnikz wykształcenia polonistka i anglistka, z zamiłowania również pisarka. Spełniona mama, właścicielka kilku sympatycznych czworonogów. Autorka licznych powieści, kryminałów, thrillerów oraz romansów. Ma na swoim koncie również książki dla dzieci i młodzieży.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *