projekt prawda

Są takie książki, które na długo zapadają nam w pamięć.  Wciąż o nich myślimy, analizujemy, wracamy do nich. Jedną z takich książek jest właśnie Projekt prawda autorstwa Dante Medema – książka reprezentująca literaturę młodzieżową, do której miałam zaszczyt i przyjemność napisać swoją rekomendację. 

projekt prawda

Głęboko w sercu wiem,

że szukam potwierdzenia,

że

istnieje

powód

mojego

niedopasowania.

Siedemnastoletnia Cordelia Koening od dziecka czuła się w swojej rodzinie obco. Swoje niedopasowanie tłumaczyła… adopcją. Gdy na zakończenie szkoły średniej musiała zrobić w parach jakiś projekt, postanowiła zbadać swoje etniczne pochodzenie. Co więcej, postanowiła za jednym zamachem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – postarała się wykonywać projekt w parze z Kodiakiem, chłopakiem, w którym od dawna jest zakochana. W ramach projektu musi wysłać próbkę swojego DNA do laboratorium. Gdy w końcu dostaje wyniki testu, wali się jej cały dotychczasowy świat. Okazuje się bowiem, że miała wiele racji….

Nastolatka ma wrażenie, że całe jej dotychczasowe życie było kłamstwem, ułudą, mistyfikacją stworzoną przez matkę, która zdradziła ojca. Traci zaufanie do matki, coraz bardziej oddala się od swojej rodziny i otacza niewidzialnym murem. Spędza coraz więcej czasu z Kodiakiem – chłopakiem z gitarą i przeszłością. Chłopakiem, od którego powinna trzymać się z daleka. Jak pogodzić odwieczny konflikt serca i rozumu? Do jakiego stopnia życie nastolatki może odmienić jeden szkolny projekt?

projekt prawda

Projekt prawda to młodzieżowa powieść poetycka, napisana w formie wiersza. Składają się na nią również SMS-y, maile oraz wiersze. Poza niezwykłą formą, książkę tę wyróżnia również piękna szata graficzna. Strony wewnątrz są w kolorze niebieskim, okładka zaś w polskim wydaniu jest różowo-niebieska i błyszcząca. Wydawnictwo Media Rodzina zawsze wkłada całe swoje serce w projektowanie książek, tak, by były niepowtarzalne. Nie inaczej było i tym razem. Projekt prawda to prawdziwa uczta dla zmysłów i książka zawierająca ważne treści – nie tylko dla młodzieży.

Gorąco zachęcam do przeczytania jej i zastanowienia się, jak ważna w naszym życiu jest prawda i do czego prowadzi zatajanie jej przed najbliższymi. 

DNA sprawia, że jesteś,

kim jesteś.

To ludzie każą wątpić,

kim jesteś.

Premiera książki Projekt prawda 31 marca. Książkę można kupić w przedsprzedaży TUTAJ. 

Dante MedemaDante Medema – autorka książek dla dzieci i młodzieży. Mieszka na Alasce razem z mężem i czterema córkami. Gdy nie pisze, można spotkać ją w kuchni, gdzie oddaje się gotowaniu i pieczeniu. Tworzy także własne ozdoby, szyje, maluje i dużo czyta.

Za egzemplarz książki oraz możliwość opieki medialnej nad tytułem  serdecznie dziękuję wydawnictwu Media Rodzina.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *