Morrigan Crow powraca! Seria o magicznej krainie Nevermoor, niezwykłej dziewczynce i magii, która sprawiła, że młodzież na nowo rozkochała się w czytaniu. Prawa do jej wydania kupiło już prawie 40 krajów, a w wytwórni 20th Century Fox powstaje ponoć filmowa adaptacja. Wiemy już, że Morrigan jest Wundermistrzem. Jak radzi sobie z tym ciężarem i jakie przygody na nią czekają?

Bądź użyteczny. (…) To był jednak przywilej, na który członek Towarzystwa powinien zasłużyć nie raz, nie tylko w trakcie pierwszych prób, ale ciągle od nowa przez resztę życia. 

Wtedy niewiele o tym myślała.

Ale Jupiter ją ostrzegał. 

Pustka wietrzna

Morrigan i jej przyjaciele przetrwali pierwszy rok nauki w elitarnym Towarzystwie Wunderowym. Zdali swoje testy śpiewająco i zżyli się ze sobą. Stali się prawdziwą drużyną, której nic nie jest w stanie rozbić. Gdy wyszła na jaw prawdziwa natura Morrigan, stanęli za nią, jak na druhów i przyjaciół przystało. Jednostka 999 spisała się na medal, a młodzi adepci Sztuk Tajemnych zasłużyli na odrobinę spokoju, jednak Nevermoor nie lubi nudy. Morrigan czeka nowe wyzwanie – musi opanować tajemnicze Sztuki Niegodziwe i przejąć kontrolę nad swoją mocą, nim ona zawładnie nią. To nie koniec nieszczęść – Nevermoor nawiedziła straszliwa choroba, zwana pustką wietrzną. Za sprawą tej choroby wszystkie zwierzęta zmieniają się w bezmyślne, podstępne zoozwierzęta. Panika paraliżuje miasto. Podsycają ją informacje, jakoby sprawcą tej okropnej epidemii był sam Wundermistrz Ezra Squall. Morrigan musi znaleźć lekarstwo na pustkę wietrzną i uratować zwierzęta oraz mieszkańców Nevermooru. Czy jednak jest gotowa, by stawić czoła wielkiemu i niegodziwemu Wundermistrzowi? 

Seria Nevermoor wciąż zachwyca

Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow to trzeci, i na szczęście, nie ostatni, tom o przygodach trzynastoletniej Morrigan i jej przyjaciół. Seria ta jest jedyna w swoim rodzaju i naprawdę unikatowa. Zachwycająca szczegółami konstrukcja osobliwego świata, dowcipne dialogi i barwne postaci składają się na pełną magii opowieść, która stanowi pochwałę odwagi, pewności siebie i nadziei. Jessica Townsed nieustannie wymyśla coś nowego i zaskakuje czytelników przygodami, które za jej sprawą przeżywają nastoletni bohaterowie. Powieść ta przypadnie do gustu nie tylko młodzieży, do której głównie jest skierowana. Dorosły czytelnik również rozsmakuje się w świecie Nevermooru. Będziecie oczarowani!

W Nevermoor prym wiedzie wyobraźnia, smaku dodaje czarny humor, a Morrigan Crow to rywalka godna samego Harry’ego Pottera! Ich spotkanie to dopiero byłoby starcie gigantów. 

Coś się jednak zmieniło. Ona. Czuła się prawdziwym Wundermistrzem bardziej niż kiedyś, a ta świadomość oczyściła trochę jej zatroskany umysł i pozwoliła lekko unieść głowę. Po raz pierwszy od dawna Morrigan poczuła spokój.   

Jessica TownsendJessica Townsend – mieszka w Australii. Przez osiem lat pracowała jako copywriterka, pracowała też w wydawnictwie dziecięcego czasopisma dla australijskiego zoo. Fascynuje się wieloma rzeczami: transportem publicznym, tajemniczymi starożytnymi miastami, hotelami, świętami Bożego Narodzenia, śpiewakami operowymi, Halloween, tajnymi stowarzyszeniami i gigantycznymi kotami. Wszystkie te fascynacje trafiły na karty jej debiutanckiej powieści Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow i znajdują odzwierciedlenie w kolejnych książkach o fascynującej krainie Nevermoor.

Za egzemplarz książki do recenzji serdecznie dziękuję wydawnictwu Media Rodzina.

2 komentarze


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *