„Tajemnica z przeszłości” – Sylwia Kubik

Tajemnica z przeszłości to drugi tom serii żuławskiej, życiowej, wzruszającej, z pięknymi krajobrazami w tle oraz rozterkami młodych ludzi, którzy próbują ułożyć sobie życie. Czy skrywane pilnie tajemnice przeszkodzą w rozpoczęciu życia od nowa? Sylwia Kubik zaczaruje Was ponownie swoim piórem w swojej najnowszej powieści obyczajowej

Mamy swoje problemy, radości, podziwiamy otaczające nas piękno, przejmujemy się niepowodzeniami, rozdrapujemy w pamięci słowa i czyny, które nas zraniły, wypatrujemy kolejnych pór roku, a one nadchodzą i mijają szybciej niż trwało oczekiwanie na nie. I całe życie mija niepostrzeżenie.

Tajemnica z przeszłości

Ewa, dziewczyna po przejściach, zakochuje się w Kamilu, prowadzącym restaurację na Żuławach. Chłopak jest jej szefem, a ich relacja nie podoba się wielu osobom w ich miejscowości. Młodzi zastanawiają się nawet nad wspólnym zamieszkaniem, ale Ewa wciąż jest bardzo skryta i ma wiele obaw. A sprawy zaczynają się komplikować, gdy na Żuławy przyjeżdża Agnieszka, dawna koleżanka Ewy, która prosi ją o przysługę. Dziewczyna wie, że nie może odmówić, gdyż dawna znajoma za dużo o niej wie i tą wiedzą ją szantażuje… Na dodatek koło Ewy nie przestaje kręcić się Antek. Z tego wszystkiego nie może wyjść nic dobrego. I nie wyjdzie…

Cykl żuławski

Tajemnica z przeszłości to drugi tom serii niezwykle życiowej. Mimo iż nie miałam jeszcze okazji przeczytać pierwszego tomu, śmiało mogę powiedzieć, że odnalazłam się w tej historii i nie miałam większych problemów ze zrozumieniem relacji łączących poszczególnych bohaterów. Bardzo szybko i płynnie wniknęłam do świata pełnego pięknej przyrody i poranionych ludzi. Sylwia Kubik uzmysławia nam, że nawet najsilniejsze uczucia nie są w stanie wygrać z tajemnicami, które zatruwają nam życie. Musimy być szczerzy sami ze sobą, nie tylko z drugim człowiekiem, jeśli chcemy zbudować z nim coś pięknego i trwałego. A relacje międzyludzkie nie są niestety łatwe. Co więcej, sami je często komplikujemy jeszcze bardziej… Po niezwykle emocjonującym finale Tajemnicy z przeszłości czekam na trzeci tom, który, mam nadzieję, przyniesie bohaterom chwile szczęścia i ukojenia. Może nie tylko żuławska przyroda się wyciszy.     

Czuł, że to wszystko nie stało się bez powodu, że te elementy pasują do siebie, tylko należy je poskładać. Na razie nie wiedział, czy chce to zrobić. Czasem takie sprawy lepiej zostawić niewyjaśnione. 

 

 

Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwo Otwarte.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *