tajemnice ogrodu foksal

Tajemnice ogrodu Foksal to najnowsza powieść Jagny Rolskiej, autorki, którą do tej pory kojarzyłam z literaturą dla dorosłych. Tymczasem pisarka wydała książkę skierowaną do młodzieży, która jeszcze przed swoją oficjalną premierą, została okrzyknięta zaszczytnym mianem „polskich Bridgertonów” (których, notabene, uwielbiam!). Zapraszam Was na przedpremierowe spotkanie z pięknym ogrodem Foksal i bardzo niegrzecznymi nastolatkami. 

tajemnice ogrodu foksal

– Niezwykłe – szepnęła Daniela. – Hrabina łoży na naukę samych dziewcząt, co samo w sobie jest dziwaczne, a do tego kształci służącą? To najdziwniejszy pałac na świecie – dodała z podziwem.

 

Tajemnice ogrodu Foksal

Akcja powieści toczy się w czasach stanisławowskich, a dokładnie w 1772 roku w Warszawie. Całe miasto mówi tylko o jednym – budowie nowego ogrodu Foksal – miejscu rozrywek i spotkań towarzyskich. Pewnej nocy, tuż przed oficjalnym otwarciem, młody malarz wiedziony ciekawością zakrada się na teren tegoż ogrodu. Zamiast spokojnej przechadzki, którą planował, otrzymuje wieczór pełen wrażeń – znajduje ciało tajemniczego mężczyzny oraz rudowłosą pannę, która na skutek szoku straciła pamięć i jedyne, co pamięta, to swoje imię. Daniela, żeby uniknąć skandalu, trafia do ekscentrycznej szkoły hrabiny Osnowieckiej, która słynie z tego, że uczy swoje podopieczne czegoś więcej niż tańca czy haftu (np. jazdy konnej), co w ówczesnym świecie wzbudza duże kontrowersje. Dziewczyna zostaje u hrabiny do czasu poznania swojej tożsamości oraz rozwiązania zagadki tajemniczego morderstwa w ogrodzie. Tymczasem ogród Foksal otwiera się na zabawy i sekretne schadzki kochanków… 

 

Nastolatki były niegrzeczne, zanim stało się to modne

Tajemnice ogrodu Foksal to pełna tajemnic, zagadek i dużej dawki humoru powieść o perypetiach nastolatków z wyższych sfer, żyjących w osiemnastowiecznej Warszawie. Okraszona została porcją namiętności, graniczącej niekiedy wręcz z erotycznym wyuzdaniem – wszystko to zostało jednak podane ze smakiem. Ta książka na pewno Was nie zgorszy! Zaintryguje, wywoła uśmiech, a nawet salwy śmiechu – to z pewnością. Przekonacie się, że niegrzeczne nastolatki to nie wymysł XXI wieku i Tindera, poznacie nowoczesną hrabinę i zajrzycie za kulisy władzy oraz do alkowy władców.

Podsumowując, Tajemnice ogrodu Foksal to frapujący romans historyczny dla młodzieży, który może przypaść do gustu również starszym czytelnikom, którzy lubią przypomnieć sobie nastoletnie lata. Dobra zabawa gwarantowana!

 

 

Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem W.A.B. – Lipstick Books.

 

wab logo

lipstick books logo

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *