„To ja, Szpilka. Klub” – Marcin Ciszewski

To ja, Szpilka Marcina Ciszewskiego to książka otwierająca nowy cykl kryminalny tego polskiego autora. Jak na Ciszewskiego przystało, dostaniemy dużą dawkę intryg, wartką akcję  i po prostu dobrą lekturę. 

Mam ksywkę Szpila, życzliwsi mówią Szpilka. Toleruję obie formy. I niech tak zostanie.

Główna bohaterka to podkomisarz Szpila, dla bliskich Szpilka, a w dowodzie Marianna Kohut. To twarda babka, która wybrała zawód policjantki, by móc wymierzać sprawiedliwość. Bez pamięci oddana pracy, nienawidzi zwłaszcza zboczeńców, złodziei, paserów i gwałcicieli. Pracuje na warszawskim Mokotowie. Gdy dostanie za zadanie rozwiązać zagadkę okrutnego morderstwa znanego pisarza, zanurzy się w świecie denata i… we własnej przeszłości. Okaże się, że przeszłość Szpili skrywa wiele sekretów… 

To ja, Szpilka Marcina Ciszewskiego to opowieść o silnej kobiecie, która nie da sobie w kaszę dmuchać. Ciszewski opisał tutaj wiele policyjnych procedur, dzięki czemu książka zyskała walor poznawczy. W trakcie pisania tej książki współpracował z policją, co zaowocowało wielką dbałością o szczegóły. Ponadto warto docenić pisarza za szczegółowość, mroczną intrygę i akcję, która wciąga już od pierwszych stron książki. Bardzo się cieszę, że nie będzie to moje pierwsze, i zarazem ostatnie, spotkanie ze Szpilą. Mam nadzieję, że autor niedługo napisze drugą część przygód pyskatej i sprawiedliwej pani podkomisarz. Pozycja obowiązkowa dla fanów autora i gatunku oraz miłośników mocnych wrażeń!

szpilk

– Z całego serca nienawidze gwałcicieli. Nigdy nie zbaczam z kursu. Zawsze doprowadzam sprawy do końca. Więc jeżeli naprawdę jesteś niewinny, siadaj i odpowiadaj na pytania.

Marcin CiszewskiMarcin Ciszewski – jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy książek sensacyjnych. Absolwent UW. Pasjonuje się historią II wojny światowej. Ma na swoim koncie tak poczytne tytuły, jak: Autor bestsellerów, Gliniarz, cykl o Jakubie Tyszkiewiczu

Za książkę do recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwu Warbook.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *