trzydziestka

Jak Wam już mówiłam, lubię sięgać po debiuty literackie. Zawsze towarzyszy mi wtedy podekscytowanie i ciekawość, co dany twórca ma do zaoferowania. Jakie mam zdanie na temat Trzydziestki Tomasza Żaka?

trzydziestka

Biuro spraw wewnętrznych lubiło takie sprawy. Biuro spraw wewnętrznych ogólnie lubiło dojeżdżać policjantów, którzy zaczynają przeginać, biorą łapówki czy nadużywają przemocy. Biuro spraw wewnętrznych z założenia lubiło zatem Iwonę. 

Trzydziestka

Pogrzeby to specyficzne uroczystości. Przyciągają ludzi, którzy nigdy nie interesowali się zmarłym. Sąsiedzi, którym nawet się nie kłaniał. Członkowie rodziny, którzy nie znają nawet stopnia swojego pokrewieństwa. Była, którą zmarły bił i maltretował. Pogrzeby mają w sobie coś z katastrof lotniczych albo karamboli. Niby wiadomo, że to tragedia, ale trudno wzrok oderwać. 

Tomasz Żak – imał się w życiu wielu zajęć: był dziennikarzem telewizyjnym, zarządcą nieruchomości, handlowcem, customer happiness managerem, wokalistą w kapeli hardcore punk oraz radnym miejskim. Obecnie razem ze swoją dziewczyną prowadzi firmę e-commerce, a w wolnych chwilach dużo ćwiczy. Trzydziestka jest jego debiutem literackim. 

Za książkę do recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwu W.A.B.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *