wigilijne opowieści

Wigilia to czas cudów. Czas obdarowywania się prezentami i czas niezapomnianych spotkań przy stole z bliskimi. Na stole, obowiązkowo, zgodnie z tradycją, musi znaleźć się 12 świątecznych potraw. Znani i lubiani polscy pisarze w tym roku sprawili czytelnikom nie lada prezent pod choinkę – w napisanej przez nich świątecznej antologii Wigilijne opowieści znajdziemy prawdziwą literacką ucztę. Pamiętajmy jednak o jednym – by bardzo uważnie delektować się każdym z dań, bo może nas spotkać niespodzianka… 

wigilijne opowieści

Życie jest jak torebka foliowa. Wierzysz, że będzie trwać wiecznie, ale może rozerwać się w najmniej spodziewanym momencie.

W antologii Wigilijne opowieści 12 polskich autorów zawarło 12 swoich opowiadań oraz 12 swoich popisowych przepisów na świąteczne dania. Jeśli chcecie spróbować przyprawy korzennej do grzańca od Tomasza Betchera, popisowego barszczyku Alka Rogozińskiego lub sernika budyniowego Magdaleny Majcher, to koniecznie sięgnijcie po ten zbiór opowiadań. Ale smakowite pyszności znanych i czytanych to nie jest jedyny powód, dla którego warto sięgnąć po tę antologię. To bowiem zbiór świetnych opowiadań – jedne wyciskają łzę, inne bawią do śmiechu, a jeszcze inne skłaniają do refleksji. Jedno jest pewne, nie ma szans na nudę. Ktoś zginie otruty wigilijnym barszczem, czyjaś świąteczna paczka zgubi się w paczkomacie, ktoś inny się nieszczęśliwie zakocha, a do kogoś w zastępstwie Mikołaja przyjdzie… sam diabeł.

W tym roku mamy wysyp świątecznych książek, ale Wigilijne opowieści mogą z dumą przyjąć palmę pierwszeństwa w rankingu tegorocznych bożonarodzeniowych okładek. 

W skład antologii wchodzą opowiadania: Ostatnia gwiazdka, Śledzie ze słoika, Sekretny składnik, Karp się pani ożywił, Tajemnica na słodko, Wśród nocnej ciszy, Wszelki duch, Paczkomat, Kłamstwo Emilii, Rachunek sumienia, Gdzie Mikołaj nie może… tam diabła pośle!, Cytrusy i migdały. Gwarantuję, że każdy smakosz dobrej literatury znajdzie tutaj coś dla siebie!

wigilijne opowieści

Słodycz w życiu ważna jest w każdej postaci W święta i bez świąt.

Za książkę do recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwu W.A.B.

 

Jeden komentarz


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *