„Zaplanuj sobie śmierć” – Milena Wójtowicz (PRZEDPREMIEROWO)

zaplanuj sobie śmierć

Zaplanuj sobie śmierć to najnowsza komedia kryminalna, która wyszła spod pióra Mileny Wójtowicz. Jeśli szukacie lektury, która Was rozbawi i jest niesztampowa, to dobrze trafiliście. Ta bowiem wyróżnia się na tle innych – tutaj nikt nie chce rozwiązać zagadki morderstwa w firmie… Czyżby każdy zatrudniony miał coś na sumieniu?

zaplanuj sobie śmierć

Biernacki ściągnął ostatnio na siebie niesławę akcją „wypowiedzenie”, kiedy najpierw dramatycznie ogłosił, że się zwalnia, potem wzgardliwie przyjął od współpracowników prezent pożegnalny, a na koniec dogadał się z szefem i jednak został w pracy. Prezentu nie oddał, ani nawet nie zaprosił darczyńców na jakieś piwo, żeby być z nimi kwita, co nie przysporzyło mu sympatii. 

Zaplanuj sobie śmierć

Czy można z góry założyć, że jedna data jest dobra na popełnienie morderstwa, a inna nie? Czy piątek trzynastego to dobra pora na morderstwo? Tego dnia główny planista kończy martwy, cała produkcja stoi pod znakiem zapytania, a firma nieuchronnie pogrąża się w chaosie. Wszyscy są zszokowani znalezieniem zwłok kolegi, którego wszak w piątek widzieli jeszcze w pracy. Czy naprawdę nie żyje? Zarząd spółki panicznie boi się przestoju, pracownicy plotkują bez umiaru, a policja prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa Mirka Biernackiego. Każdy jest podejrzany, każdy mógł mieć motyw i sposobność, by zabić niezbyt lubianego kolegę. W świetle padających na nich podejrzeń i umiarkowanego zaufania do służb mundurowych, sami przeprowadzają prywatne śledztwo, którego wyniki zaskoczą wszystkich…

Czy piątek trzynastego to dobra data na morderstwo?

Zaplanuj sobie śmierć to zwariowana komedia kryminalna, pełna humoru, ciętych ripost i zawiłych sytuacji. Widać, że autorka miała pomysł na książkę, który konsekwentnie realizowała, od pierwszej do ostatniej strony. Z pewnością czytelnicy to dostrzegą i policzą jej na plus. Ponadto autorka wykazała się kreatywnością tworząc oryginalną komedię kryminalną, w której nikt nie lubi bohatera, który zginął. To w tym gatunku się praktycznie nie zdarza! Zupełnie się tego nie spodziewałam, więc duży plus dla autorki za element zaskoczenia. 

Podsumowując, jeśli lubicie dużą dawkę śmiechu podczas lektury, polskich pisarzy oraz, oczywiście, komedie kryminalne, to zaczytajcie się w książce Zaplanuj sobie śmierć

Premiera książki: 2 czerwca

zaplanuj sobie śmierć

– Zobaczycie, objadą nas w internecie – westchnęła ciężko kadrowa. – Na portalach dla pracowników, a może jeszcze w ocenach na guglu. Napiszą, że u nas się ludzie nawzajem mordują. Jak ja mam w takich warunkach rekrutować? Obiecywać bonusik za pracę w ciężkich warunkach?

Milena Wójtowicz
Źródło zdjęcia” Lubimyczytac.pl

Milena Wójtowicz – polska pisarka, autorka oraz tłumaczka fantastyki. Swoją pierwszą powieść Podatek zaczęła pisać po pierwszym roku studiów w trakcie trwania sesji egzaminacyjnej, a wydała za pośrednictwem wydawnictwa Fabryka Słów w roku 2005. Od tamtej pory wciąż rozwija się twórczo i ma na koncie kilka książek oraz opowiadań wydanych w zbiorach. 

 

 

 

 

Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem W.A.B.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *